Strona główna » Budki lęgowe » Budka lęgowa typ B

Budka lęgowa typ B

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Budka lęgowa typ B 

Budki lęgowe dla ptaków znacznie ułatwiają im życie. Miłośnikom różnych gatunków ptaków dają możliwość obserwacji ich codziennego trybu życia, np. karmienia piskląt. 

Budki lęgowe typu B przeznaczone są dla takich gatunków ptaków jak:

  • Szpak zwyczajny, 

  • Dudek, 

  • Kowalik, 

  • Bogatki, 

  • Pleszki. 

Typ B charakteryzuje się przede wszystkim wielkością oraz rozmiarem otworu wlotowego, którego średnica wynosi 4,5 cm. 

Budka dla szpaka wyglądem praktycznie nie różni się od pozostałych typów, jednak posiada znacznie większy otwór wlotowy. Oferujemy budki typu B z drewna surowego oraz budki impregnowane. Drewno impregnowane będzie znacznie bardziej odporne na czynniki atmosferyczne, jednak oba rodzaje sprawdzą się doskonale. 

Zarówno budki lęgowe dla szpaków, jak i innych gatunków ptaków wymagają wyczyszczenia wewnątrz, przynajmniej raz w roku. W przypadku, gdy wnętrze skrzynki nie zostanie opróżnione, ptaki nie będą chciały w niej zamieszkać. Może się również zdarzyć, że do istniejącego już gniazda ptaki dobudują kolejną część, przez co staną się łatwą zdobyczą dla drapieżników (np, kun, wiewiórek, kotów). Dlatego oferowane przez nas budki lęgowe można bez problemu otworzyć z przodu lub z boku i wyczyścić wnętrze. 

Budki lęgowe typ B - gdzie rozwiesić?

Podczas montażu budek lęgowych dla ptaków warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Przykładowo wybierając miejsca pozbawione dużej ilości gałązek, po których drapieżniki mogłyby w łatwiejszy sposób dostać się do budki. Skrzynki lęgowe rozwieszamy na drzewach iglastych, liściastych, w ogrodzie czy parku, a także na budynkach. Powinny być rozwieszone w miejscach lekko zacienionych, np. od strony południowo-wschodniej. 

Budki dla ptaków wiesza się zazwyczaj w odległości około 30 m. Jednak Szpaki to gatunek bardzo towarzyski, dzięki czemu ich domki mogą znajdować się znacznie bliżej siebie. 

Rozmieszczenie budek lęgowych np. w ogrodzie zapewni ptakom schronienie. Ptaki odwdzięczą się pomagając w walce ze szkodnikami. 

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu