Strona główna » Budki lęgowe » Półki lęgowe

Półki lęgowe

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...


Oknówka - półka lęgowa dla Jaskółek 

 

Jeszcze kilkanaście lat temu można było bez problemu spotkać Jaskółki, szczególnie na obszarach wiejskich. Ptaki te budowały swoje gniazda na wewnętrznych ścianach budynków gospodarczych takich jak stodoły, stajnie i obory. 
 

Jaskółki Oknówki z kolei swoje gniazda budowały pod dachami domów lub pod balkonem i było łatwo zauważalne również w obszarach miejskich. Niestety ze względu na rozwój budownictwa oraz zróżnicowany materiał, który wykorzystuje się na zewnętrzne ściany budynków gatunki tych ptaków mają spory problem z budowaniem swoich gniazd. Elewacja jest zbyt gładka, by materiał, z którego ptaki tworzą gniazda mógł się utrzymać. Z tego powodu oferujemy skrzynki dla jaskółek - Oknówki. 

 

Półki lęgowe dla Jaskółek o szerokości około 55 cm wiesza się na ścianach budynków. Po zewnętrznej stronie budki celowo umieszczona została siatka, która pomaga w utrzymaniu gniazda. Budki lęgowe dla Jaskółek wiesza się w miejscach nie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Półki warto wieszać pod balkonami lub pod dachami, czyli w miejscach, gdzie ptaki te tworzyły gniazda naturalnie i gdzie czują się najlepiej. 
 

W jakim okresie zawiesić półki lęgowe ?

 

Jaskółka Oknówka należy do ptaków spędzających zimę w ciepłych krajach. Wylatuje jesienią, a do Polski przylatuje na przełomie kwietnia i maja, dlatego przed tym okresem należy zamontować półki lęgowe. Optymalnym czasem, w którym warto zawiesić budki jest początek marca. 

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu